Hodinky z Monaka

Poslední model Carré d´Or Pakliže nenahlédnete pod pokličku, může se vám zdát příchod nové luxusní značky jako je Ateliers DeMonaco překvapením. Ovšem, když se dozvíte více… »

Co nosí Obama a Sarkozy

Vulcain Revolution Dual-time Státníci jsou v mnoha případech nejlepšími „ambasadory“ hodinářských značek. Seznam těch prezidentů, králů a předsedů vlád je nekonečný. Takže spíše pro zajímavost – víte, jaké hodinky nosí Obama a čím… »

A. Lange & Söhne

Ferdinand Adolph Lange Jedno z nejslavnějších německých hodinářských jmen zní – Ferdinand Adolph Lange. Společnost s jeho jménem vlastně vznikla dvakrát. Poprvé v roce 1845, kdy saský dvorní hodinář založil v Glashütte společnost Lange… »

„Nešvýcarská“ značka

FDM8492 Souhlasíme, tento výraz zní hrozně, ale je už bezmála zaužíván. Jsme totiž zvyklí při každé příležitosti slyšet – na trhu se objevila další hodinářská značka. Jaká, rozumí se pomalu samo sebou, že švýcarská.… »

Ze světa kol a koleček

Audi slaví 100 let Spojení hodinek a automobilů je snad to nejpřirozenější. Bez aut bychom nevěděli, jak se ten čas vleče, a bez hodinek bychom nevěděli, jak letí. Vybrali jsme napoprvé dva německé příklady zajímavého spojení hodinářů… »

Shorokov

Watch Leo Tolstoi Značka Alexander Shorokhoff asi nepatří mezi běžně známé. Když ale řekneme Poljot International, je to už jiné. V Německu, kde jsou tradiční ruské mechanické hodinky poměrně žádány, se usadil Alexander Shorokhoff. »