Rios NATO – pohodlné a bezpečné uchycení hodinek

Rios NATO Velmi často se stává, že se některé vynálezy vojenského průmyslu úspěšně uchytí i v civilním sektoru. Jedním z vojenských vynálezů, který se dočkal velké obliby i mezi vojáky v záloze, či dokonce majiteli modrých… »

Řemínek Hirsch Knight

Hirsch Jumper Některé řemínky mají tu výhodu, že mají sportovní a zároveň elegantní vzhled. Hirsch Knight, který jsme pro testování vybrali tentokrát, do této kategorie bezesporu patří. Tento krasavec pochází z dílen rakouské… »

Řemínek Hirsch Jumper

Hirsch Jumper Tentokrát se nám na testování dostal Hirsch Jumper. Jde o sportovní řemínek, jehož povrch pokrývá plastická struktura charakteristická pro buvolí kůži. Řemínek pochází z dílen rakouské společnosti Hirsch, ve kterých… »

Náš test: Řemínek Hirsch Terra

Hirsch Terra Tentokráte se nám dostal do ruky velmi zajímavý řemínek Hirsch Terra. Pouze u některých kusů člověk váhá, jestli ho označit jako sportovní či elegantní. Toto je jeden z nich. Název Terra (země) jistě odkazuje na barvu a… »

Řemínek Rios Bass

Řemen Rios Bass Každý sportovně založený majitel hodinek musí mít ve své sbírce více řemínků. Voděodolný do bazénu či jezera, do lesa a na outdoorové výlety zase nějaký robustní, který si nechá líbit i hrubé zacházení.… »

Do bazénu jako železný muž

Timex Ironman T5K051 Rád plavu. Vždy uplavu určitý počet bazénů a s oblibou sleduji čas, jestli se alespoň trochu zlepšuji. Ke stopování jsem nejdříve používal otočnou lunetu svých mechanických hodinek v designu tzv. potápek. Svou funkci to… »

Náš test: řemínek Rios Typhoon

Řemen Rios Typhoon Hodinkoví fajnšmekři vědí, že vhodně zvolený kožený řemínek hodinky vždy oživí. Pojďme se podívat na legendární řemínek ve stylu typickém pro letecké hodinky. Rios Typhoon (tajfun) je robustní strukturovaný… »

Ulysse Nardin - Vlastní butik v Karlových Varech

Interiér nového butiku Ulysse Nardin je značkou, která se ve své době zrodu (1846) proslavila svými námořními chronometry, ostatně odtud pochází i ona kotva ve znaku. Její současnost je pak naprosto mimořádným příkladem vzestupu a nové zrodu,… »

Lumi•Nox: Světlo ve tmě

Hodinky v celé své kráse Když roku 1989 vznikla pod taktovkou pánů Barry Cohena a Richarda Timbo značka Luminox, nikoho by nenapadlo, že se bude jednat o armádou nejčastěji využívané hodinky. Vize tu však byla... »

Remake klasiky

Dobře čitelný a rozměrný číselník Společnost Elton prodává hodinky pod označením Prim Manufacture 1949. Prim zahájil v roce 1954 výrobu hodinek modelem Spartak. Mezi zásadní modely, které v průběhu let v továrně na okraji Nového Města na Metují vznikly,… »