Linde Werdelin je nejen výrobcem luxusních náramkových hodinek, v jeho portfoliu zájemci najdou i užitečné nástroje pro hloubkové potápění a trochu překvapivě i pro lyžování. Dnešní článek ale bude o dvojici nových hodinek řady SpidoSpeed, které si svou premiéru odbyly letos v Basileji. Teď je výrobce již nabízí ke koupi ve svém eshopu.

Obě novinky od Linde Werdelin pohromadě

Linde Werdelin kolekci SpidoSpeed "založil" před třemi lety a letos nabídku rozšiřuje o dvě novinky, které zachovávají netradiční ovšem pro značku typické a definující rysy a přidávají zajímavé materiály a zcela nové pojetí číselníku. Model s dovětkem Green má pouzdro zhotoveno z uhlíkových vláken a má tak velmi zajímavý povrch.

Pouzdro z uhlíkových vláken skvěle doplňuje keramická luneta a dýnko z titanu

Rozměry jeho půdorysu, který je jakýmsi osmiúhelníkem, jsou 44 × 46 milimetrů, výška potom rovných 15 mm. Slůvko Spido v názvu hodinek připomíná slovo Spider (pavouk) a to ne náhodou. Hodinky totiž mají být tak lehké a zároveň pevné, jako je pavoučí síť. Proto základní kostru z uhlíku doplňuje pevná keramická luneta a titanové dýnko.

Veškeré dění na skeletovaném číselníku určuje manufakturní strojek LW06 se 27 ložiskovými rubíny. Obdivovat tak můžeme zlaté a platinové můstky nebo modřené šroubky. Zvýrazněna jsou i ozubená kola a další prvky strojku. Samotné ručky a sčítače se tak trochu ztrácejí. To je ovšem nutná daň za skeletování.

Průhled na strojek odhaluje mnohé, zaujme především skeletovaný rotor automatického nátahu se zvýrazněným akronymem LW

Mnohé odhaluje také dýnko s průhledem, kterému vévodí precizně zpracovaný a zdobený rotor automatického nátahu, na kterém je zvýrazněn akronym LW. Jak centrální trojice ruček, tak další trio na sčítačích je vyvedeno v titanu a společným jmenovatelem je i luminiscenční vrstva pro lepší čitelnost času za tmy.

Model SpidoSpeed Rosegold je dražší. Má totiž pouzdro z růžového zlata kvůli zlatému pouzdru

Třicetiminutový resp. 12h sčítač chronografu je na třetí resp. šesté hodině, sekundová ručka je pak situována u devítky. Tlačítka pro start/stop a reset stopek jsou na tradičních pozicích a asistují tak titanové korunce k nastavení času.
Použit je mohutný řemen, kombinující textil a teletinu, jež je zakončen titanovou sponou s DLC úpravou. Barva řemínku tak výborně ladí s odstínem pouzdra. Cena tohoto modelu je 21 tisíc franků bez daně.

Na skeletovaný číselník je radost pohledět, kochat byste se mohli celé hodiny

Vše výše uvedené platí také pro model SpidoSpeed Rosegold Black s tím rozdílem, že hlavní část pouzdra je z růžového zlata. Keramická luneta s osmi výřezy i prosklené titanové dýnko zůstává. Totožný je i řemen, který stejně jako další hodinky Linde Werdelin díky pokročilému uchycení umožňuje snadnou výměnu za jiný.

Liší se ale cena, zlatého modelu si výrobce cení na 32 000 CH bez DPH. SpidoSpeed Green a Rosegold Black byly vyrobeny v omezených sériích po 99 kusech. Pokud vám tedy některé z nich padly do oka a vaše peněženka takovou investici bez potíží ustojí, pak je nejvyšší čas se v eshopu společnosti porozhlédnout po tlačítku "koupit". Váhání by se v tomto případě nemuselo vyplatit.