Britský fotbalový klub Arsenal dosáhl na svůj 11. titul v soutěži FA Cup, když 17.května na stadionu ve Wembley porazil tým Hull City. Příznivci vítězného fotbalového mužstva a luxusních hodinek mají možnost koupit hned dva modely značky JeanRichard, jež nesou logo klubu Arsenal - základní model Terrascope nebo Aeroscope s chronografem.

JeanRichard Aeroscope Arsenal FC

Spolupráce švýcarské značky s předním klubem nejvyšší fotbalové ligy byla zahájena letos v lednu a na světě jsou již dva modely, které součinnost obou připomínají zřetelným kánonem, který je oficiálním logem klubu.

Terrascope Arsenal

Ne každá časomíra dané hodinářské značky má své poznávací znamení. V případě manufaktury JeanRichard ale takové existuje, totiž mohutné pouzdro polštářkovitého tvaru, které je vyjma řady 1681 Ronde vlastní všem modelovým kolekcím.

V případě modelu Terrascope je z nerezové oceli a  jeho průměr činí 44 mm. Ovšem díky neobvyklému tvaru budou hodinky na ruce působit větší, než u běžnějšího kulatého půdorysu. Pouzdro ukrývá 4Hz automatický strojek s 26 ložiskovými kameny a rezervou chodu 38 hodin. Základem je kalibr ETA 2824-2, kterému u JeanRichard po úpravě a dekoraci dali jméno JR 60.

JeanRichard Terrascope Arsenal

Šedý číselník zdobí aplikované indexy a mohutné ručky s netradiční červenou luminiscenční barvou. Na pozici 3 je průzor pro černý datumový věnec. Dýnko 12,60 mm vysokého pouzdra s voděodolností 100 m je šroubovací a bez průhledu. K hodinkám je dodáván gumový tah s výraznými iniciály JR a ocelovou překlápěcí sponou.

Aeroscope Arsenal FC Limited Edition

Výraznější model má až na mírně větší výšku (12,80 mm) stejné rozměry, je ale vyroben z titanu, který navíc dostal tmavou DLC úpravu. Pevná luneta pak nabízí tachymetrickou stupnici k určování rychlosti.
Použitý strojek JR66 vychází z ETA Valjoux 7750, má 43 ložiskových uložení a jeho oscilátor vykoná 28 800 polokmitů/h. Kalibr má krom času a data i funkci chronografu, čemuž odpovídá rozvržení červeného číselníku s texturou včelí plástve: roli sekundové ručky plní kanon, jež se otáčí na pozici 3, na 6. resp. 9 hodině je pak 12 hodinový, potažmo 30 minutový sčítač stopek.

JeanRichard Aeroscope Arsenal

Zaujme také výrazné značení hodinových pozic, kdy indexy střídají arabské číslice. Ty jsou stejně jako hlavní skeletované ručky luminiscenční a číselník tak bude i za tmy výborně čitelný. Použit je stejný kaučukový tah, jako u prvního modelu, jeho spona je ale titanová. Hodinky budou vyrobeny v počtu pouhých 250 kusů a je tedy zřejmé, že na všechny fanoušky Arsenalu se zdaleka nedostane.