Partnerství fotbalového týmu Arsenal s hodinářskou značkou JeanRichard nabírá na obrátkách. Důkazem je zbrusu nová speciální edice s logem vítěze Anglického poháru, kterou doprovází nástěnné hodiny.

JeanRichard Terrascope Chrono Carbon Arsenal

Příznivci Arsenalu se z časomíry JeanRichard, věnované jejich srdcovému mančaftu neradují poprvé, pověstné logo kanónu se totiž na hodinkách objevilo už v květnu. Tehdy výrobce představil dvojici modelů řady Terrascope, základní tříručkový model doplnil mohutnější chronograf.

Karbonové pouzdro barevně ladí s číselníkem i řemínkem

Třetí časomíra vzdávající poctu Arsenalu míří do stejné kolekce, a její výjimečnost krom velikosti balení dobře ilustruje také skromný počet vyrobených kusů - dílnu hodinářského domu totiž opustí jen padesátka těchto hodinek.
Pouzdro poduškového půdorysu, které charakterizují rozměry 44 a 12,80 mm, je vyrobeno z karbonových vláken a to včetně pevné lunety s gravírovanou škálou tachymetru.

Barevně stejně laděná je pak plocha číselníku, která ve spodní polovině hostí dvojici sčítačů stopek a malou sekundovou ručku. Tu supluje tradiční symbol Arsenalu.

Průhled dýnkem nabízí pohled na použitý strojek

Dominantní duo centrálních ruček ještě zvýrazňuje červená luminiscenční výplň, která doprovází i rhodiové hodinové indexy. Tato kombinace dohromady zajišťuje perfektní čitelnost času. Téměř černý obvodový prstenec znázorňuje minutovou stupnici, mezi hodinovými indexy totiž škála není.

Dominantou balení nejsou náramkové hodinky, ale obří nástěnné hodiny

Použit je mechanický 4hz strojek JR66 s automatickým nátahem, 43 ložiskovými kamenya 42h rezervou chodu. Konfigurace číselníku napovídá, že jde o derivát tradičního kalibru ETA Valjoux 7750, jehož zdobený rotor odhaluje safírový průhled víčka. Střed prosklení zdobí logo Arsenalu spolu s číslováním každého kusu.

Balení hodinek je hodně neobvyklé, náramkové hodinky totiž doplňují nástěnné hodiny Terrascope velikosti 30 cm. Nedílnou součástí je potom certifikát autenticity podepsaný třemi hráči prestižního fotbalového klubu.

Hodinky jsou uchyceny na černém řemínku z louisianského aligátora, jež se zapíná pomocí karbonové překlápěcí spony.