Náramkové hodinky si vždy dokázaly najít své místo ve filmu a podpořily tak charakter hlavního hrdiny. V letošním roce to byly například Officine Panerai, které si oblíbil Sylvester Stallone a model Luminor 1950 Regatta Rattrapante ve snímku Expendables.

Velký úspěch sklidil také Jaeger-LeCoultre ve filmu Iron Man či IWC ve Wall Street: Peníze nikdy nespí. Nelze ale opomenout švýcarský Epos, který sice neměla na zápěstí žádná hollywoodská hvězda, zahrál si však v českém filmečku Poker Master.

Epos Passion Grande Date 3297

Nadějný Ondřej Belica si pro svůj další krátký film vybral oblekové hodinky Epos Grande Date, které lze objevit v kolekci Passion pod referenčním označením 3297. Hodinky zařadil do své novinky Poker Master. Předcházely jim klipy Fake Tapes (Heroine), Charlie Straight (Upside Down), 3D Lidée (Che) či úspěšný loňský reklamní spot pro společnost Diamonds International Corporation – D.I.C.

Ondřej začínal jako asistent kamery na mnoha filmových a televizních projektech, což ho vedlo ke studiu na filmových školách, obor kamera (FAMU, Písek). V současnosti je hlavním kameramanem společnosti Artfilmstudio.

Do filmu vybral model Grande Date 3297, který je postavený na základě kalibru ETA Unitas 6498 s vlastním modulem Epos pro velkou indikaci data, který vznikl na základě starých náčrtů Venus S.A. Velké datum je zobrazováno dvojicí disků v páru okének na pozici 12 černého číselníku. Skrze dýnko ze safírového sklíčka jsou viditelné mosty kalibru s manuálním nátahem, které jsou dekorované pruhy „Côtes de Genève” a doplněny modřenými šroubky. Samotné 42,7 mm ocelové pouzdro měří na výšku 9,7 mm a na zápěstí je pak přichycováno koženým řemínkem. Tento model již není v prodeji, ale jeho velmi podobný nástupce (s jemně upraveným číselníkem) lze pořídit.

Epos Passion Grande Date 3404

Celá řada Passion totiž letos získala zcela novou tvář a model 3297 nahrazuje reference 3404, na jejímž designu bylo opravdu hodně zapracováno. Dekorovaný není totiž pouze strojek, ale také samotný číselník. Ten je zároveň daleko dynamičtější, ale nikoli na úkor společenského vzhledu. Pouzdro vzrostlo na 43 mm a na výšku na 12,2 mm, čímž byla posílená i vodotěsnost na 100 m. Navíc přibyly luminiscenční indexy a ručky. Na ceně se však tyto změny nepromítly a k dispozici jsou za 44 390 Kč.